Ar naudinga pačiam restauruoti vonią?

Ar naudinga pačiam restauruoti vonią?

Tenka pastebėti, kad šiuo metu itin gausus įmonių būrys teikia paslaugas, kurios aktualios daugeliui – restauruoja vonias. Tai atlieka užsakovų namuose, todėl tokia paslauga yra itin patogi žinant, kad po darbų atlikimo, jiems bus suteikta ir garantija. Garantinis laikotarpis priklauso nuo pasirinktos dengimui dangos, o terminai išties įspūdingi, nuo 10 metų iki neriboto laiko. Sutikite, rasti geriau būtų sudėtinga.

Kiekvienam užsakovui labai svarbu žinoti, kad vonios restauravimo darbus atliekantys meistrai naudoja itin aukštos kokybės medžiagias, kurios yra sertifikuotos. Tai “nano armito stiklo-keramikos” liejimo darbai panaudojant „wet-on-wet“ technologiją. Todėl tokia danga yra keliskart tvirtesnė ir atsparesnė susidėvėjimui. Ne veltui darbus atliekanti įmonė be baimės suteikia garantiją iki neriboto laiko.

ar naudinga
Garantija darbams – neribotam laikui!

Tikėtina, kad Lietuvoje nemažai surastume ir skeptikų, kurie net ir matydami darbų atlikimo procesą sunkiai patikėtų dėl galimos naudos. Juk tai vonia, nudažei ir viskas, pagalvotų keli iš tokio rato. Taip, atnaujinti vonią galima bandyti ir patiems, tik labai svarbu įvertinti galimybes, sugaištą laiką ir išleistų lėšų dydį. Turint mažai informacijos apie vonios paruošimą ir padengimą kuria nors iš dangų nepakanka perskaityti straipsnį ar mini instrukciją. Namuose gi neturite kelių vonių, kad ant vienos būtų galima „pasitreniruoti“, o kitą padengti profesionaliai. Tam yra reikalingi įgūdžiai, tai ne sienų dažymas ar tapetavimas. Viena kita klaida ir Jūsų vonia gali tapti nepataisomai sugadinta.

Garantija darbams – neribotam laikui!

Kiekvienas supranta, kad kokybiškas vonios restauravimas pradedamas ir užbaigiamas keliais etapais. Tai nėra tik tam tikros medžiagos (amalio dangos, akrilo ar „vonios vonioje“) užpylimas ar užtepimas ant neišvaizdžios vonios paviršiaus. Darbams privaloma pasiruošti tinkama, kitaip galite sau susikurti problemų, jei vonią nuspręsite atnaujinti patys.

Nuovokūs lietuviai gali suprasti, kad gero rezultato pasiekimui yra naudinga pasirūpinti dengiamos dangos kokybišku sukibimu su vonios paviršiumi. Todėl pamažu prieiname prie to, kad visi vonios naujinimo darbai prasideda nuo vonios paviršiaus kruopštaus paruošimo.

Dažymo ar tinkavimo specialistai suprastų, kad prieš paviršiaus dengimo kita medžiaga darbus naudinga vonios paviršių nuriebalinti ir nuvalyti stirpia priemone, pavyzdžiui, kad ir AQUAGEN. Švarus dengiamas paviršius yra gerų darbo rezultatų pagrindas. Tik labai svarbu atminti, jei restauruojamos vonios dugnas emalio neturi, o vonia yra iš ketaus reiškia, kad metalo tarpuose nešvarumų bus itin daug. Todėl svarbu kruopščiai išvalyti vonios dugną. Tam tiktų valikliai, nuriebalintojai ir metalinis šepetys, kuriuo lengvais judesiais turėtumėte pasirūpinti, kad dugno konstrukcijoje neliktų nešvarumų. Tai svarbu dėl ruošiamos padengti dangos ilgaamžiškumo.

Kitas etapas, prie kurio prieinama nuvalius vonios paviršių, tai yra jos paviršiaus nuvalymas, arba kitaip tariant „pašiaušimas“ mechaniniu būdu. Tai galima atlikti šlifuoklio arba drielės, su specialia šlifavimui skirta galva, pagalba. Tokiu būdu vonios paviršius turėtų būti paruoštas tinkamai. Tik svarbu, kad „pašiauštas“ būtų visas restauruojamos paviršius. Palikus ar praleidus bent nedidelį paviršiaus plotą nepaliestą, atsiras tikimybė, kad naujos vonios rezultato pasiekti nepavyks dėl dangos sukibimo nebuvimo su vonios paviršiumi.

Likęs darbų etapas yra parašytas Jūsų įsigytos vonios dangos panaudojimo instrukcijoje. Tik dar kartą norime priminti, kad gaišdami savo laiką ir nežinodami kokybiškai ar ne atlikote paruošiamuosius darbus, kokybe galėsite įsitikinti kai danga bus sukietėjusi. Ar esate pasiruošę prisiimti visą atsakomybę dėl nekokybės sau? Ar naudinga tai atlikti patiems?

Profesionalūs meistrai šiuo darbus atlieka per 24 valandas, kurioms praėjus, darbų užsakovai jau gali naudotis savo vonia. Atliekami darbai nekelia dulkių, todėl jau po paros galėsite smagiai mėgautis kokybiškai restauruota, šiltu vandeniu pilna vonia.

Ar naudinga?